[Akademia] Adam Hańćko powołany na majowe zgrupowanie Reprezentacji Polski U-15!

17 kwi 2024 | 10:22

Adam Hańćko znalazł się w gronie 22 powołanych zawodników na zgrupowanie Reprezentacji Polski U-15, które odbędzie się w dniach od 2 do 9 maja 2024 roku. W tym czasie Polacy wezmą udział w turnieju towarzyskim na Słowacji, gdzie będą rywalizować z gospodarzami, Finlandią oraz Węgrami.

W obecnym sezonie Adam Hańćko wystąpił w dziesięciu seriach gier na poziomie Centralnej Ligi Juniorów U-15, zdobywając w nich pięć bramek. Młody Koroniarz rozegrał również spotkanie w Świętokrzyskiej Lidze Juniorów Młodszych. Aktualnie 15-latek reprezentuje żółto-czerwone barwy w Centralnej Lidze Juniorów U-17. Jak dotąd ma na swoim koncie osiem meczów.

Pod koniec sierpnia minionego roku Adam Hańćko zadebiutował w kadrze Polski U-15 podczas towarzyskiego dwumeczu z Irlandią Północną, w którym zanotował jedno trafienie. Potem wziął udział w Turnieju Development UEFA, gdzie rywalizował z Walijczykami, Islandczykami i Hiszpanami. Dla podopiecznego Złocisto-Krwistych było to wyjątkowe przeżycie - Wystąpienie w barwach narodowych było jednym z moich sportowych celów. Jestem szczęśliwy, że udało mi się zagrać w koszulce z orzełkiem na piersi!

Od 13 stycznia 2024 roku Hańćko przebywał w Turcji na tygodniowych konsultacjach w ramach projektu Talent PRO, w których uczestniczyli najzdolniejsi chłopcy w swoich kategoriach wiekowych, a zajęcia dla nich prowadzili szkoleniowcy młodzieżowych Reprezentacji Polski. Po zakończeniu zgrupowania Koroniarz nie wrócił do Polski - czekało go kolejne duże wyzwanie. Został włączony do kadry pierwszej drużyny Żółto-Czerwonych na drugi tydzień obozu przygotowawczego w tureckiej Larze. W lutym 15-latek ponownie otrzymał zaproszenie do kadry Polski i stoczył dwa towarzyskie pojedynki z Reprezentacją Włoch. Dodatkowo w kwietniu Adam brał udział w konsultacjach selekcyjnych, które odbywały się w Warszawie.

Podczas pierwszych dni najbliższego zgrupowania Polacy będą przebywać w Bielsku-Białej, a następnie udadzą się na Słowację, gdzie wezmą udział w turnieju towarzyskim. Od 5 do 9 maja kadra U-15 zmierzy się kolejno z Finlandią (6 maja, 11:00 w Dunajskiej Stredzie), Węgrami (7 maja, 11:00 w Dunajskiej Stredzie) i gospodarzami zmagań (9 maja, 11:00 w Senecu).

Adaś, gratulujemy i trzymamy za Ciebie kciuki!