KORONA KIELCE

[Akademia] Adam Hańćko powołany na zgrupowanie Reprezentacji Polski U-15

5 lut 2024 | 16:20

W dniach od 16 do 23 lutego 2024 roku odbędzie się zgrupowanie Reprezentacji Polski U-15. Na liście zawodników powołanych przez trenera Marcina Włodarskiego znalazł się reprezentant INDUSTRII Akademii Korona, Adam Hańćko.

W obecnej kampanii Adam Hańćko zanotował dziesięć spotkań w Centralnej Lidze Juniorów U-15, w których pięć razy wpisał się na listę strzelców. Dostał również szansę na spróbowanie swoich sił w starciach ze starszymi rocznikami. Koroniarz ma za sobą mecz w Świętokrzyskiej Lidze Juniorów Młodszych oraz dwa występy na poziomie Centralnej Ligi Juniorów U-17.

Pod koniec sierpnia ubiegłego roku Koroniarz zadebiutował w Reprezentacji Polski podczas towarzyskiego dwumeczu z Irlandią Północną. Następnie wziął udział w Turnieju Development UEFA, gdzie rywalizował z Walijczykami i Hiszpanami. Dla podopiecznego Złocisto-Krwistych było to niesamowite przeżycie - Wystąpienie w barwach narodowych było jednym z moich sportowych celów. Jestem szczęśliwy, że udało mi się zagrać w koszulce z orzełkiem na piersi!

Od 13 stycznia 2024 roku młody Koroniarz przebywał w Turcji na tygodniowych konsultacjach w ramach projektu Talent PRO, w których uczestniczyli najzdolniejsi zawodnicy w swoich kategoriach wiekowych, a zajęcia dla nich prowadzili szkoleniowcy młodzieżowych Reprezentacji Polski. Po zakończeniu zgrupowania Adam Hańćko nie wrócił do Polski - czekało go kolejne duże wyzwanie. Został włączony do kadry pierwszej drużyny Żółto-Czerwonych na drugi tydzień obozu przygotowawczego w tureckiej Larze.

W czasie najbliższego zgrupowania Polacy rozegrają towarzyski dwumecz z Reprezentacją Włoch:
1) 20.02.2024 o godzinie 14:30 w Centro Sportivo Novarello
2) 22.02.2024 o godzinie 11:00 w Centro Sportivo Novarello

Adaś, gratulujemy i trzymamy za Ciebie mocno kciuki!