[Akademia] Adam Hańćko powołany na zgrupowanie Talent Pro U-15!

19 gru 2023 | 19:51

Polski Związek Piłki Nożnej ogłosił listę powołanych zawodników z roczników 2007, 2008 i 2009 na zgrupowanie TALENT PRO, które odbędzie się od 13 do 20 stycznia 2024 roku w tureckim Belek. Wśród wyróżnionych znalazł się reprezentant Złocisto-Krwistych, Adam Hańćko.

TALENT PRO to konsultacje dla najzdolniejszych zawodników w swoich kategoriach wiekowych, prowadzone przez trenerów młodzieżowych Reprezentacji Polski.

W obecnej kampanii Adam Hańćko zanotował dziesięć spotkań w Centralnej Lidze Juniorów U-15, w których pięć razy wpisał się na listę strzelców. Adam dostał również szanse na spróbowanie swoich sił w starciach ze starszymi rocznikami. Koroniarz ma za sobą mecz w Świętokrzyskiej Lidze Juniorów Młodszych oraz dwa występy na poziomie Centralnej Ligi Juniorów U-17.

Pod koniec sierpnia tego roku Adam Hańćko zadebiutował w Reprezentacji Polski podczas towarzyskiego dwumeczu z Irlandią Północną. Następnie wziął udział w Turnieju Development UEFA, gdzie rywalizował z Walijczykami i Hiszpanami. Dla młodego Koroniarza było to niesamowite przeżycie - Wystąpienie w barwach narodowych było jednym z moich sportowych celów. Jestem szczęśliwy, że udało mi się zagrać w koszulce z orzełkiem na piersi!

Adaś, gratulujemy i trzymamy za Ciebie mocno kciuki!