[Akademia] Andrzej Paszkiewicz nowym szkoleniowcem juniorów starszych!

4 sty 2024 | 16:30

Nastąpiła zmiana w sztabie szkoleniowym najstarszej grupy młodzieżowej INDUSTRII Akademii Korona. Posadę trenera juniorów starszych – w miejsce Przemysława Ryńskiego – zajął Andrzej Paszkiewicz.

Nowy szkoleniowiec rozpoczął pracę od okresu przygotowawczego do rundy wiosennej, następnie wraz z drużyną juniorów starszych będzie walczył o punkty w Centralnej Lidze Juniorów U-19.

- Na pewno dużo się zmieni, bo wiadomo, że przychodzi nowa osoba i będzie chciała to poukładać na swój sposób. Zebrałem informację na temat tego, jak się zespół prezentował do tej pory. Moje przemyślenia plus diagnoza, która będzie po tym pierwszym tygodniu wspólnej pracy, spowoduje, że dopracujemy nasz plan. Tak, jak powiedziałem wcześniej, będzie sporo modyfikacji, ale kwestia tego, czy przyniosą one pożądany efekt. To już pokaże liga. Mamy dosyć sporo czasu, bo dwa miesiące, więc jest moment, by popracować i jest czas na roszady. Myślę, że będzie to działać na naszą korzyść. Sytuacja jest taka, jaka jest. Lubię wyzwania, więc się tego podjąłem i nie byłoby mnie tutaj, gdybym nie wierzył w to, że uda się uratować dla Korony pozostanie w Centralnej Lidze Juniorów. Ten cel jest do osiągnięcia. Mam nadzieję, że obronimy się pracą - powiedział trener Andrzej Paszkiewicz.

42-latek urodził się w Krakowie. W przeszłości był związany z futbolem jako zawodnik - występował na pozycji napastnika. Jest wychowankiem Cracovii, w której przeszedł przez wszystkie juniorskie szczeble, a następnie zadebiutował na poziomie trzecioligowym. Następnie trafił do Hutnika Kraków.

Karierę szkoleniowca rozpoczął po ukończeniu studiów na AWF-ie w Krakowie. Pierwsze kroki stawiał w czasach Nowego Hutnika 2010, w którym był najpierw trenerem juniorów, a następnie przejął pierwszy zespół, z którym wywalczył w 2012 roku awans do III ligi. Odszedł z klubu po sezonie 2014/2015.

W kolejnych latach był sternikiem KKS-u Kalisz i MKS-u Limanovia. W tym czasie Andrzej Paszkiewicz pracę w MKS-ie łączył z trenowaniem trampkarzy w Akademii Piłkarskiej 21, z którymi w 2019 roku zdobył brązowy medal Mistrzostw Polski U-15.

Wraz z początkiem zmagań w sezonie 2019/20 doświadczony trener objął Cracovię U-17. W kolejnej kampanii Andrzej Paszkiewicz prowadził juniorów starszych Pasów. W tym okresie jego podopieczni regularnie gościli w kadrze pierwszej drużyny i debiutowali w PKO BP Ekstraklasie.

W sierpniu 2021 roku nadeszło kolejne wyzwanie. Dzięki podpisaniu umowy o współpracy pomiędzy Hutnikiem Kraków a ekstraklasowym Ghazl El Mahalla FC, Andrzej Paszkiewicz wyleciał do Egiptu, gdzie został Dyrektorem Akademii i dodatkowo pełnił funkcję trenera ekip U-19 i U-21.

Następnie powrócił do Polski, by od czerwca do października 2022 roku prowadzić drugoligowy Hutnik.

W sierpniu 2023 roku Andrzej Paszkiewicz został Szefem Szkolenia w Aserekteam.

Pozostały skład sztabu szkoleniowego kieleckiego zespołu nie ulega modyfikacjom. Rolę asystenta pełni Kacper Dereń. Pracą z bramkarzami zajmuje się Mirosław Maj. Za przygotowanie motoryczne odpowiada Mateusz Dziubek, natomiast za opiekę fizjoterapeutyczną Piotr Janus.

Mimo że Przemysław Ryński przestał pełnić funkcję szkoleniowca INDUSTRII Korony U-19, to w dalszym ciągu pozostaje w strukturach kieleckiej Akademii.

Trenerze, witamy w żółto-czerwonej rodzinie i życzymy powodzenia!