[Akademia] Koroniarze na boisku #12

21 maj 2024 | 09:46

W poprzednim tygodniu Żółto-Czerwoni rozpoczęli walkę o ligowe punkty już w środę! Sprawdźcie, jakimi rezultatami zakończyły się starcia z udziałem Koroniarzy oraz jak je ocenili nasi szkoleniowcy.

ŚLJM: Astra Piekoszów - Industria Korona U-16 0:5 (0:2)

Korona: Kawalec (65’ Pedrycz) - Sabat, Gutowski (75’ Marszałek), Zegadło (70’ Bzduch), Szymański (46’ Minuczyc), Plisak, Sikora (70’ Socha), Kołodziejczyk, Kośmicki (60’ Zabost), Bolek (70’ Kośmider)

Gole: 16’ Zegadło, 38’ Plisak, 75’ Recica, 82’ Bzduch, 86’ Marszałek

- Mecz na piątkę w wykonaniu chłopców. Każdy miał przydzielone zadanie na boisku i większość zawodników się z nich wywiązała. Dobrze wyglądaliśmy jako drużyna i dzięki temu zgarnęliśmy zasłużone trzy punkty - powiedział szkoleniowiec, Mateusz Mianowany.

ŚLTM U-14: KSZO 1929 Ostrowiec Św. - Industria Korona 3:4 (2:2)

- Mecz bardzo nierówny w naszym wykonaniu. Pierwsze 20 minut pierwszej i drugiej połowy pod naszą kontrolą z wieloma sytuacjami bramkowymi - wykorzystaliśmy cztery z nich. Kolejne 20 minut każdej z odsłon to chaotyczna gra bez kontroli nad rywalizacją. Finalnie wygraliśmy, ale z wieloma zastrzeżeniami do postawy zawodników - ocenił trener, Arkadiusz Zapalec.

ŚLMM U-12: Industria Korona - LKS Orlęta Kielce 7:0

- Pojedynek z Orlętami od początku był pod naszą kontrolą. Zawodnicy mieli dużo dobrych pomysłów i chęci do konstruowania akcji, ale brakowało często dokładności w postaci podania lub odpowiedniego uderzenia na bramkę. Mimo tego wiele sytuacji udało się przekuć na gole, także gratulacje dla drużyny - skomentował szkoleniowiec, Andrzej Paprocki.

Liga Makroregionalna U-19: Hutnik Kraków - Industria Korona 5:2 (3:0)

Korona: Niedbała - Bolek, Jas, Weiss, Kalityński, Sobieniak, Pawłowski, Łukawski, Sowiźrał, Siwek, Kabat (46' Gutowski)

Bramki: 18’ Latek, 24’ Motrycz, 37’ (k.), 52’ Stanaszek, 80’ Kozik (k.) - 69’ Pawłowski (k.), 75’ Bolek

Żółte kartki: Dziadkowiec - Kabat, Bolek

- Podsumowując mecz z Hutnikiem Kraków, trzeba powiedzieć, że jesteśmy mocno rozczarowani. Jechaliśmy na wyjazd z zamiarem zdobycia 3 punktów. Niestety nam się to nie udało. W następnym spotkaniu zrobimy wszystko, aby zainkasować pełną pulę - przekazał trener, Kacper Dereń.

CLJ U-19: Jagiellonia Białystok - Industria Korona 2:1 (1:0)

Korona: Jamróz - Kotulak (57' Didiaiev), Jaskot, Czepielik, Oziębło, Niedźwiedź, Krzemiński, Toboła (75' Aszklar), Kowalski, Pokora, Kucharczyk (75' Pushkutsa)

Gole: 2’ Ptasiński, 73’ Kolo - 82’ Pokora

Żółte kartki: Leopold - Czepielik, Aszklar, Pokora

- Jagiellonia to najlepiej grający i punktujący zespół, z którym przyszło nam się zmierzyć w rundzie rewanżowej. Fatalnie zaczęliśmy spotkanie, tracąc bramkę po szkolnym błędzie. Po tej sytuacji szybko przejęliśmy kontrolę nad grą, stwarzając kilka dobrych sytuacji, których niestety nie udało się zamienić na trafienia. W drugiej odsłonie scenariusz się nie zmienił - nadal atakowaliśmy, stworzyliśmy dobre okazje i agresywnie odbieraliśmy piłkę wysokim pressingiem, dominując rywala. Jednak podobnie jak w pierwszej połowie w wyniku nieporozumienia w przypadkowy sposób straciliśmy futbolówkę przed swoim polem karnym, co bezlitośnie wykorzystał przeciwnik, podwyższając rezultat. Pod koniec starcia nasza dobra gra w ataku przyniosła gola kontaktowego, ale na wyrównanie zabrakło już czasu - powiedział szkoleniowiec, Andrzej Paszkiewicz.

CLJ U-17: Stal Rzeszów - Industria Korona 1:3 (0:2)

Korona: Kundera - Nasternak, Chmielewski, Adamski, Wrona (46' Branewicz), Ciszek (85' Mamica), Jamioł, Hańćko (75' Kuzera), Jaskot (77' Gaj), Minuczyc (57' Kowalczyk), Cerek (85' Molęda)

Gole: 75’ zawodnik Stali - 2’ Ciszek, 45+1’, 90’ Jaskot

Żółte kartki: Cecuła, Górniak

- Bardzo dobry mecz w naszym wykonaniu. Od samego początku mieliśmy kontrolę nad przebiegiem rywalizacji. Było widać po chłopakach, że byli bardzo skoncentrowani i zależało im na zwycięstwie. Kolejne spotkanie, gdzie fajnie funkcjonowaliśmy w obronie średniej i z tego mieliśmy kilka sytuacji bramkowych - ocenił trener, Damian Chrzanowski.

SLJM: Star Starachowice - Industria Korona U-16 0:6 (0:2)

Korona: Panek - Sabat, Zegadlo Recica, Bzduch (46’ Marszałek), Sikora, Plisak (60’ Socha), Zabost, Galera (55’ Skwarczyński), Kołodziejczyk (62’ Kośmider), Minuczyc (65’ Kośmicki)

Bramki: 8’, 32’ Minuczyc, 55’ Kołodziejczyk, 78’ Zabost, 83’ Kośmicki, 90’ Marszałek

- Kolejny mecz w tym tygodniu i widać było delikatne zmęczenie oraz mniejszą dynamikę w działaniach, natomiast realizacja zadań stała na dobrym poziomie i trzeba podkreślić, że spotkanie było pod pełną naszą kontrolą - podsumował szkoleniowiec, Mateusz Mianowany.

RSActive IV Liga: Korona II Kielce - GKS Zio-Max Nowiny 1:0 (0:0)

Korona II: Niedbała – Błaszczyk (58' Leszczyński), R. Turek, Kiercz, Przybysławski, K. Turek, Konstantyn (46' Szymański), Chojecki (88' Ł. Jamróz), Strzeboński, Zawierucha (58' Kabat), Bąk (88' Kuzera).

Gol: 63’ Strzeboński

Żółte kartki: 36’ R. Turek, 67’ K. Turek

- Od początku jasno powiedzieliśmy, że celem jest awans, który naszym zdaniem jest najlepszą ścieżką rozwoju dla zawodników. Cieszymy się, że tak szybko zrealizowaliśmy to zadanie, na pięć kolejek przed końcem. Mamy swoją chwilę radości - tym chłopakom ona się należała! - mówił na gorąco po awansie trener drugiego zespołu, Marek Mierzwa.

Cały materiał z awansu zobaczycie TUTAJ.

CLJ U-15: KKP Korona - Industria Korona 2:1 (1:0)

Korona:
Pedrycz - Kwiatek, Nowak, Pietras, Żyła (58' Modras), D. Błaszczyk, J. Błaszczyk (58' Bernacki), Kałka (41' Piotrowski), Pylypchuk, Kurzawa, Małek (41' Izworski)

Gole: 5’ Malinowski, 77’ Kwiatkowski - 66’ Modras

Żółte kartki: Kwiatek, Izworski, Pedrycz, Nowak

Czerwona kartka: 74’ Nowak (za dwie żółte)

- Nie potrafiliśmy narzucić rywalowi swojego sposobu gry. Popełnialiśmy mnóstwo niewymuszonych błędów technicznych, przez co był to bardzo brzydki mecz. Dodatkowo nie trzymaliśmy nerwów na wodzy. Zrobimy wszystko, żeby w następnym spotkaniu zmazać plamę z tego starcia. Zależy nam, aby gra przynosiła zawodnikom radość - skomentował szkoleniowiec, Marcin Kozior.

ŚLTS U-15: Industria Korona - KKP Korona II 9:1 (7:0)

Korona: Majdański - Bernacki, Jędraszek, Osuch, Piotrowski, Kałka, Izworski, Masztalerz, Głąb, Małek, Modras

Zmiany: Kamizela, Nowak, Karbownik, Palka, Zawadzki, Zalewski

Bramki: 3’, 10’, 11’, 13’, 28’ Modras, 14’, 30’ Małek, 56’ Masztalerz, 72' Zawadzki - 64' Zarzycki

- Kolejny dobry mecz w naszym wykonaniu, w którym od początku do końca kontrolowaliśmy wydarzenia boiskowe. Chłopcy realizowali założenia, prezentując wysoką kulturę gry i dużą skuteczność. Cieszy nas bardzo progres wykonywany przez zawodników - przekazał trener, Michał Kułaga.