[Akademia] Koroniarze na boisku #15

11 cze 2024 | 17:00

Czas na raport z minionego tygodnia! Zapraszamy na podsumowanie ligowych rezultatów Koroniarzy.

RSActive IV Liga: Korona II Kielce - Stal Kunów 13:0 (11:0)

Korona II: Glomb – Błaszczyk (59’ Weiss), Kiercz (46’ Chmielewski), Adamski, Przybysławski, Kabat, Sewerzyński, K. Turek, Gałązka (46’ Jaskot), Zawierucha (46’ Ciszek), Szulc (46’ Kuzera)

Gole: 2’, 19’, 23’, 24’, 29’, 30’, 41’, 44’ Szulc, 5’, 16’, 38’ Gałązka, 58’ Kuzera, 54’ M. Jaskot

- Przede wszystkim cieszy 17 zwycięstw u siebie, czyli komplet. Jeśli chodzi o sam pojedynek, to bardzo dobrze prezentowaliśmy się w pierwszej odsłonie. Można powiedzieć, że ręce same składały się do oklasków. Chcielibyśmy widzieć tak grającą drużynę z pierwszej piłki, z dużą wymiennością pozycji i wieloma stworzonymi sytuacjami w każdym pojedynku. Kilka okazji nie wykorzystaliśmy, lecz nie można być za bardzo pazernym. 11:0 do przerwy. Potem wpuściliśmy na boisko czterech juniorów młodszych, po to, by zobaczyli, jaka jest różnica między futbolem seniorskim a juniorskim, jaka jest różnica między szybkością gry, no i to niestety było widoczne. Ta szybkość operowania piłką, rozumienie w drugiej połowie nie było na takim poziomie jak przed przerwą. Dołożyliśmy dwa trafienia, mieliśmy jeszcze kilka sytuacji, natomiast myślę, że trochę trzeba być bardziej pazernym w takich momentach i jeżeli ma się przeciwnika, któremu można strzelić jeszcze parę bramek, to trzeba to wykorzystać. Z całego meczu można być zadowolonym, egzamin został zdany - podsumował szkoleniowiec, Marek Mierzwa.

ŚLMM U-12: Industria Korona - Galacticos Ostrowiec Świętokrzyski 0:0 (0:0)

- W meczu z Galacticos zabrakło nam odpowiedniej decyzyjności przy kluczowych podaniach oraz skuteczności pod bramką rywala, ponieważ stworzyliśmy sobie kilka bardzo dobrych sytuacji, po których powinny paść gole. Mimo wszystko widać było w chłopcach determinację w dążeniu do zmiany wyniku - powiedział trener, Andrzej Paprocki.

ŚLJM: Industria Korona U-16 - KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski 13:0 (7:0)

Korona: Ważyński (46’ Kawalec) - Marszałek, Chmielewski (46’ Zegadło), Wrona (46’ Jamioł), Branewicz, Mamica, D. Nowak, Ciszek (46’ Gutowski), Jaskot (46’ Recica), Siwek, Gaj

Bramki: 7’, 23’, 63’, 67’, 78’ Siwek, 15’, 16’, 43’, 60’, 75’ Gaj, 36’ Jaskot, 38’ Branewicz, 69’ (sam.)

- Mecz pod pełną kontrolą. Bardzo dużo sytuacji strzeleckich. Jesteśmy zadowoleni ze skuteczności oraz koncentracji przez całe spotkanie. Bardzo miło kończymy udany sezon, okraszony tytułem mistrzowskim. Wszystkim zawodnikom, którzy się do tego przyczynili gratulujemy - skomentował szkoleniowiec, Mateusz Mianowany.

ŚLMS U-13: Star Starachowice - Industria Korona 1:4 (0:3)

- Ostatni mecz ligowy rozegraliśmy w Starachowicach. Od początku narzuciliśmy swoje warunki gry i osiągnęliśmy dużą przewagę. Star praktycznie cały czas się bronił nisko całą drużyną i dlatego ciężko było nam stworzyć sobie sytuacje bramkowe. Na szczęście zdobyte w pierwszej połowie trzy gole ustawiły nam spotkanie. Po przerwie zagraliśmy mniej skutecznie, notując tylko jedno trafienie, a gospodarze do końca grali ambitnie i w końcówce rywalizacji strzelili nam bramkę po rzucie rożnym - przekazał trener, Cezary Ruszkowski.

ŚLTS U-15: Star Starachowice - Industria Korona 3:8 (0:4)

Korona: Pedrycz - Bernacki, Kwiatek, Nowak, Kurzawa, Błaszczyk, Żyła, Małek, Galus, Kałka, Izworski

Zmiany: Majdański, Holak, Jędraszek, Pierzchała, Stelmaszczyk, Zawadzki

Gole: 53’ Łabędzki, 54’, 79’ Zaborski - 1’ Kurzawa, 17’ Nowak, 18’, 20’, 49’ Żyła, 54’ Galus, 54’, 70’ Izworski

- Pierwsza połowa pod naszą pełną kontrolą, byliśmy przeważający w każdej fazie gry. W ataku bardzo dobrze wyglądała współpraca między zawodnikami, zwłaszcza wymiana podań z ruchem na wolną przestrzeń, przez co z łatwością dziurawiliśmy rywala i tworzyliśmy klarowne sytuacje strzeleckie. Druga część spotkania przebiegała w bardziej otwarty sposób, widoczna była radość z gry, daliśmy chłopcom więcej swobody w działaniach. Wynik jest dla nas ważny, natomiast nie można zapominać o przyjemności, która w ostatnim meczu sezonu była wymalowana na twarzach naszych podopiecznych - podsumowała trenerka, Aleksandra Jakubowska.

ŚLTM U-14: Industria Korona - Hetman Włoszczowa 8:0 (5:0)

- O takich meczach mówi się, że są bez historii. Goście zostali zdominowani pod każdym względem przez naszą drużynę. Przy lepszej skuteczności pojedynek zakończyłby się dwucyfrowym wynikiem - ocenił szkoleniowiec, Arkadiusz Zapalec.

RSActive IV Liga: Neptun Końskie - Korona II Kielce 1:1 (1:1)

Korona II: Mikielewicz - Jas, Błaszczyk (46’ Poliashenko), Szulc (82’ Kuzera), K. Turek, Gałązka (75’ Toboła), Przybysławski, Zawierucha (65’ Szymański), Kabat (71’ Oziębło), Kiercz, Sewerzyński'

Gole: 32’ Maciejewski - 39’ K. Turek

Żółte kartki: Wilk, Gruszczyński, Pańtak

Czerwona kartka: 24’ Sewerzyński

- Spotkanie rozpoczęliśmy zgodnie z planem, mieliśmy dużą przewagę. Operowaliśmy piłką na połowie przeciwnika, natomiast zabrakło nam konkretów. Po czerwonej kartce dla Oskara Sewerzyńskiego w dalszym ciągu atakowaliśmy i kontrolowaliśmy futbolówkę na połowie rywala, z kolei Neptun wyczekiwał na swoje okazje po kontratakach. Po jednej z nich gospodarze otrzymali rzut rożny, po którym Adrian Maciejewski zdobył gola na 1:0. Zawodnicy po kilku słowach zza linii bocznej wiedzieli, że mamy grać dalej tak samo, jak przed utratą bramki, co poskutkowało doprowadzeniem do remisu dzięki trafieniu Karola Turka. Druga odsłona była już bardziej wyrównana, ponieważ musieliśmy zejść do obrony średniej oraz niskiej, bo nie da się cały pojedynek jedenastu na dziesięciu grać wysokim pressingiem. Dobrze wyglądaliśmy, ale niestety nie udało się wykorzystać naszych sytuacji. Cieszy dobry występ naszego golkipera Michała Mikielewicza, który zanotował kolejny solidny mecz. Z całą pewnością wynik nas nie zadowala, ale sposób gry i zbieranie cennego doświadczenia przez młodych chłopców już jak najbardziej tak - przekazał trener, Marek Mierzwa.