[Akademia] Koroniarze na boisku #7

15 kwi 2024 | 10:39

Kolejna seria gier o stawkę za Koroniarzami! Sprawdźcie, jak zakończyły się ligowe potyczki naszych drużyn oraz jak je ocenili szkoleniowcy Złocisto-Krwistych.

CLJ U-15: Industria Korona - Sandecja Nowy Sącz 7:1 (3:1)

Korona: Panek (65' Majdański) - Kwiatek, M. Nowak, Holak, Kałka, D. Błaszczyk, J. Błaszczyk (59' Pietras), Galus, Izworski (55' Żyła), Modras (55' Pylypchuk), Małek (65' Głąb)

Gole: 3', 49' Małek, 12' Galus, 39' Modras, 50' Izworski, 71', 78' Żyła - 36' Wałęga (k.)

- Od początku był to bardzo otwarty oraz intensywny mecz, rozgrywany wertykalnie z dużą ilością ataków przestrzeni przez zawodników obu drużyn. Nasz zespół świetnie wyglądał w fazie po odbiorze piłki, intensywność oraz nastawienie na skuteczny kontratak było widoczne w każdej takiej akcji. Byliśmy w tym dniu także konkretni i skuteczni pod bramką rywala, co w poprzednich spotkaniach nie było naszą mocną stroną. Gratulacje dla drużyny za rozegranie dobrego pojedynku z wieloma pięknymi trafieniami - podsumował szkoleniowiec, Marcin Kozior.

CLJ U-19: Cracovia - Industria Korona 2:1 (0:1)

Korona: Jamróz - Oziębło, Czepielik, Jaskot (70' Jas), Poliashenko, Krzemiński, Niedźwiedź, Toboła (60' Aszklar), Kucharczyk, Bąk (80' Irzyk), Kowalski

Gole: 55' Dziewicki, 75' Doba - 34' Kowalski

Żółte kartki: Doba, Kucharczyk, Sowiecki - Jaskot, Jas, Toboła, Bąk, Pokora

Czerwona kartka: 77' Doba (za dwie żółte)

- Pierwsza połowa pojedynku z Cracovią przebiegała pod naszą pełną kontrolą, zespół wykreował kilka dogodnych sytuacji bramkowych i prowadził grę na boisku rywala. Poza tym prowadzenie 1-0 do przerwy mogło być bardziej okazałe przy lepszej precyzji ostatniego podania. Jednak z początkiem drugiej odsłony, jakość indywidualna jednego z zawodników Cracovii (Filipa Rózgi, występującego na co dzień w pierwszej drużynie Pasów) przełamała kilka razy nasze szyki obronne. Dodatkowo przytrafiło nam się kilka błędów w ustawieniu, co w rezultacie spowodowało utratę dwóch goli. Mimo walki do końca i kilku okazji nie zdołaliśmy doprowadzić nawet do remisu. Drugi raz w okresie trzech miesięcy, mojej pracy z drużyną, musimy przełknąć gorycz porażki - skomentował trener, Andrzej Paszkiewicz.

ŚLMS U-13: Industria Korona - PAS Skarżysko 6:0

ŚLMM U-12: Industria Korona - DAP Kielce 2:1

RSActive IV Liga: Wierna Małogoszcz - Korona II Kielce 1:1 (1:0)

Korona II: Mamla - Przybysłwski, Leszczyński (80' Szulc), Klimek, Turek R. - Szymański (88' Sowiźrał), Turek K., Gałązka (58' Kabat), Zawierucha - Chojecki, Błaszczyk (58' Kania)

Bramki: 14' Rejowski - 65' Zawierucha

Żółte kartki: Klimek, R. Turek, K. Turek

Czerwona kartka: 90+3' K. Turek (za dwie żółte)

- Strata dwóch punktów na pewno boli, aczkolwiek dobrze, że wywalczyliśmy chociaż jedno oczko, bo to nie było łatwe spotkanie. Od początku inicjatywa była po naszej stronie, mieliśmy również sytuacje, natomiast to przeciwnik okazał się skuteczny w swojej pierwszej okazji i wyszedł na prowadzenie. Powinniśmy lepiej kontrolować przebieg wydarzeń boiskowych i przede wszystkim wygrywać. Młodzi chłopcy muszą wziąć na siebie większą odpowiedzialność, bardziej uwierzyć w swoje umiejętności i finalizować akcje, bo wiadomo, że jeżeli brakuje kilku podstawowych zawodników, którzy stanowili trzon tego zespołu, to w takiej sytuacji ci, którzy wchodzą, też po to są w kadrze, by dawali jakość oraz się rozwijali. Tego od nich oczekujemy. Natomiast jeśli chodzi jeszcze o sam przebieg meczu, to na pewno były momenty, kiedy mocno przycisnęliśmy przeciwnika i stwarzaliśmy okazje, które jednak nie wykorzystaliśmy. Natomiast były dwie czy trzy sytuacje po przerwie, gdy gospodarze wyszli z kontrą i mogli nam zagrozić. Na szczęście to zażegnaliśmy. Cieszy, że Adam Zawierucha utrzymuje formę i staje się liderem tej drużyny pod nieobecność innych bardziej doświadczonych zawodników. Przed nami następny pojedynek, w środę zagramy z Łysicą o półfinał Okręgowego Pucharu Polski, a później w sobotę z GKS-em Rudki u siebie. Chcemy wrócić na zwycięską ścieżkę - powiedział szkoleniowiec, Marek Mierzwa.

ŚLJM: Pogoń Staszów - Industria Korona U-16 0:2 (0:0)

Korona:
Ważyński - Szymański, Bzduch, Zegadło (46' Jakubaszek), Recica, Socha (70' Marszałek), Plisak, Kołodziejczyk - Kosmicki (46' Galera), Sabat (55' Minuczyc), Moleda

Bramki: 83' Molęda, 90+2' Kuba Minuczyc

- Pojedynek z Pogonią był rozgrywany na boisku z naturalną nawierzchnią, co w naszym przypadku jest incydentalną sytuacją. Początek rywalizacji nie należał do najbardziej efektownych w naszym wykonaniu. Błędy techniczne zawodników oraz dłuższy czas adaptacji do trawiastego boiska sprawiały nam dużą trudność w wyprowadzaniu piłki z okolic swojego pola karnego. Często narażaliśmy się na straty w niebezpiecznej dla nas strefie. Im dalej w mecz tym jakość działań wzrastała, dzięki czemu utrzymywaliśmy się dłużej przy futbolówce, zdobywając przestrzeń w kierunku bramki przeciwnika. Jednak nie przyniosło to trafień w pierwszej połowie. Druga część to już bardzo duża dominacja naszej drużyny. Przeciwnik ograniczał się do pojedynczych kontr, natomiast my raz po raz atakowaliśmy bramkę przeciwnika. Bardzo długo byliśmy przy tym nieskuteczni, ale konsekwencja w działaniach popłaciła i starcie zakończyło się naszym zwycięstwem - podsumował trener, Marcin Tacij.

ŚLTM U-14: KKP Korona I - Industria Korona 2:1 (2:0)

- Pierwsza połowa była wyrównana z sytuacjami z obu stron. Bramki straciliśmy po rzucie karnym i rzucie wolnym, a sami niestety nie wykorzystaliśmy żadnej okazji. Druga odsłona to już nasza dominacja. KKP było nastawione wyłącznie na kontrataki i grę na czas. Szkoda, że z wielu sytuacji wykorzystaliśmy tylko jedną - skomentował szkoleniowiec, Arkadiusz Zapalec.

CLJ U-17: Igloopol Dębica - Industria Korona 1:3 (1:1)

Korona: Mikielewicz - Nasternak, Chmielewski, Adamski, Branewicz (80’ Cerek), Ciszek (90’ Jamioł), D. Nowak (75’ Sikora), Kuzera (68’ Hańćko), Wrona (68’ Posłuszny), Jaskot (55’ Gaj), Siwek (60’ Kowalczyk)

Gole: 15' Kurek - 25', 72' Siwek, 85' Gaj (k.)

- Na pewno cieszy kolejne zwycięstwo i dobry mecz w naszym wykonaniu. Posiadaliśmy pełną kontrolę nad przeciwnikiem i wykorzystane sytuacje bramkowe to z pewnością powód do zadowolenia. Tak samo, jak i realizacja planu na to spotkanie przez drużynę, jeśli chodzi o budowanie gry i operowanie piłką na ciężkim boisku - powiedział trener, Damian Chrzanowski.

Liga Makroregionalna U-19: Industria Korona - Puszcza Niepołomice 1:0 (1:0)

Korona: Niedbała (46' Marczewski) - Chałaciński (52’ Sowiźrał), Aszklar, Grzelak, Nowak, Jas, Pawłowski (46' Weiss) (74’ Kalityński), Adach (68’ Minuczyc), Irzyk (78’ Marszałek), Didiaiev, Bielec

Bramka: 23’ Jas

Zwycięstwo po ciężkim spotkaniu na pewno cieszy. Starcie z Puszczą stało na wysokim poziomie piłkarskim. Pierwsza połowa przebiegła pod naszą kontrolą, intensywność oraz założenia przedmeczowe były realizowane, natomiast druga odsłona była pod lekką przewagą gości. Utrzymaliśmy jednobramkową przewagę, co w końcowym rezultacie dało nam trzy punkty - przekazał szkoleniowiec, Kacper Dereń.