[Akademia] Podsumowanie rundy jesiennej [część 2]

3 sty 2024 | 22:50

Zmagania o punkty w rundzie jesiennej zakończyły również drużyny występujące na poziomie CLJ. Sprawdźcie, jak sternicy Żółto-Czerwonych skomentowali rywalizacje w pierwszej części kampanii 2023/24.

CLJ U-15
- Runda jesienna za nami. Postawiła ona zarówno przed zawodnikami, jak i sztabem sporo wyzwań. Drużyna grająca w Centralnej Lidze Juniorów właściwie powstawała w połowie lipca, ponieważ jej trzon stanowili w większości nowi chłopcy. W związku z tym pierwszym wyzwaniem było zaadoptowanie naszych podopiecznych do modelu gry. Kolejnym był proces treningowy w bardzo dużej grupie zawodników do początku września, a następnie trenowanie z całą drużyną jedynie dwa razy w tygodniu. To kwestie, z którymi musieliśmy sobie poradzić. Miały one znaczący wpływ na rozwój oraz styl gry podczas meczów ligowych. Następnym testem było pogodzenie rozgrywek CLJ z występami w ŚLTS, w których nasze zespoły rywalizowały jednocześnie. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że do Reprezentacji Polski został powołany Adam Hańćko. Na koniec rundy został on także przesunięty do ekipy CLJ U-17. Warto zaznaczyć, że wielu naszych podopiecznych zrobiło indywidualnie ogromny postęp. Należy wyróżnić tutaj Dominika Błaszczyka, Daniila Pylypchuka, Jakuba Kurzawę czy Franka Panka. Wynik drużynowy biorąc pod uwagę wszystkie okoliczności, jest dobry, ale z pewnością mamy apetyty na więcej - podsumował szkoleniowiec, Marcin Kozior.

CLJ U-17
- Z całą pewnością można stwierdzić, że jesień była niezwykle wymagająca dla naszego zespołu. Dla niektórych zawodników była to pierwsza tak trudna runda w dotychczasowej przygodzie z piłką. Niejednokrotnie gra co 3-4 dni i łączenie rozgrywek Centralnej Ligi Juniorów ze zmaganiami Okręgowego Pucharu Polski, na pewno było ogromnym doświadczeniem, które mamy nadzieję, wydatnie wpłynie na ich rozwój. W CLJ wystąpiło aż 31 zawodników, którzy w większym lub mniejszym wymiarze czasowym mieli szansę wykazać się na poziomie centralnym. Warto zwrócić uwagę, że była to tak naprawdę zupełnie nowa drużyna, bo do kadry z poprzedniego sezonu dołączyło kilku nowych chłopaków oraz wyróżniający się gracze występujący w zeszłej kampanii w CLJ U-15. Na przestrzeni rundy nasza ekipa bardzo się zmieniła i dojrzała do rozgrywek na tym poziomie. Nie obyło się jednak bez meczów, w których często pomimo przyzwoitej gry wynik nie był po naszej myśli. Najsłabszym spotkaniem tej rundy pod wieloma względami był pojedynek z AKS-em SMS Łódź, gdzie można uczciwie powiedzieć, że nie mieliśmy za wielu argumentów. Akurat tak układa się terminarz, że to z nimi zainaugurujemy rundę wiosenną, co będzie dodatkową mobilizacją. Z pewnością naszym największym mankamentem były działania w strefie wysokiej i finalizacja, gdzie często brakowało zdecydowania, szybkości podjęcia decyzji czy odwagi, aby decydować o obliczu rywalizacji. Natomiast w defensywie musimy poprawić nasze zachowania po stracie piłki w strefie średniej, bo po takich właśnie sytuacjach rywale często zdobywali bramki. Naszym dużym atutem były działania w pressingu, gdzie byliśmy bardzo intensywni i wielokrotnie sprawialiśmy ogromny problem przeciwnikom w budowaniu swoich akcji ofensywnych. Jesteśmy zadowoleni również z końcówki rundy, gdzie po zwycięskim meczu w Płocku chłopcy dostali zastrzyk pozytywnej energii i w każdym kolejnym starciu prezentowali dobry futbol. Patrząc na dorobek punktowy, to zdecydowanie czujemy spory niedosyt, bo mamy świadomość, że stać nas na to, by być wyżej w tabeli. Wierzymy jednak, że doświadczenie zebrane w zeszłym półroczu pozwoli naszym podopiecznym przeskoczyć pewien poziom i zrobić duży krok w kierunku piłki w wydaniu profesjonalnym. Naszym celem sportowym jest, aby skończyć sezon w górnej części klasyfikacji i w każdym spotkaniu walczyć o pełną pulę. Nadrzędną misją pozostaje rozwój zawodników i przygotowanie ich do gry na poziomie seniorskim - ocenił trener, Michał Kaczmaryk.

- Najwięcej minut w CLJ zebrał Igor Chmielewski, który rozegrał wszystkie spotkania w pełnym wymiarze czasowym. Najlepszym strzelcem drużyny był Kacper Kasza, którego licznik zatrzymał się na 7 trafieniach, natomiast najwięcej asyst zanotował Kacper Minuczyc - dodał.

CLJ U-19
- Z punktu widzenia wyniku sportowego rundę jesienną z pewnością musimy uznać za nieudaną. Zakładaliśmy, że aktualnie będziemy na miejscu gwarantującym utrzymanie w lidzie. Niestety nie udało nam się tego zrealizować. Staraliśmy się funkcjonować w różnych systemach, jednak na bazie tych samych zasad, więc praca, którą dotychczas wykonaliśmy, pozwoli tej drużynie szybko adoptować się do jakichkolwiek zmian, które mogą czekać zespół w rundzie wiosennej. Żeby w pełni rzetelnie ocenić tę ekipę, trzeba poczekać do czerwca. Tym bardziej, że to bardzo ambitna grupa młodych ludzi, która jest mocno zdeterminowana, by dowieść swojej wartości - skomentował szkoleniowiec, Przemysław Ryński.