KORONA KIELCE

[Korona II] Dowieść przewagę punktową do końca! [ZAPOWIEDŹ]

23 maj 2024 | 08:56

Drugi zespół Korony Kielce w rozgrywkach RSActive IV Ligi rozegra spotkanie w najbliższą niedzielę na Stadionie przy ul. Wiśniowej 2 we Włoszczowie o godzinie 17:00. Podopieczni trenera Marka Mierzwy zmierzą się z miejscowym Hetmanem!

Koroniarze w minionej kolejce pokonali GKS Zio-Max Nowiny 1:0, tym samym wywalczyli awans do wyższej klasy rozgrywkowej! Kielecki zespół na pięć kolejek przed zakończeniem rozgrywek ma piętnasto punktową przewagę w tabeli nad drugimi ex aequo Alitem Ożarów oraz AKS-em 1947 Busko-Zdrój. Bramkę na wagę trzech punktów w 63. minucie zdobył Miłosz Strzeboński.

Żółto-Czerwoni w spotkaniach wyjazdowych zdobyli 29 z 42 możliwych punktów, notując 9 zwycięstw, 2 remisy i 3 porażki. Z kolei w meczach na własnym terenie Złocisto-Krwiści zanotowali komplet 15 wygranych i w dalszym ciągu budują twierdzę na Stadionie przy ul. Szczepaniaka!

Podopieczni szkoleniowca Marka Mierzwy w obecnej kampanii zdobywają średnio 2,55 pkt/mecz. Koroniarze są na dobrej drodze do osiągnięcia jeszcze lepszej średniej punktów na spotkanie niż dwa sezony temu, kiedy to również awansowaliśmy do III ligi - średnia wynosiła wówczas 2,53.

Hetman Włoszczowa w dwudziestu dziewięciu seriach gier na swoje konto uzbierał zaledwie 13 oczek. Taki rezultat daje im 16. lokatę w ligowej tabeli. Bilans pojedynków w trwającej kampanii wynosi 3 triumfy, 4 remisy i 22 porażki.

Ekipa trenera Przemysława Kornackiego w trzech ostatnich starciach zdobyli dwa punkty za sprawą dwóch remisów przeciwko Pogoni Staszów (3:3) oraz Granatowi Skarżysko-Kamienna (2:2), natomiast porażkę 1:3 ponieśli w delegacji, mierząc się z AKS-em 1947 Busko-Zdrój.

Najlepszym strzelcem drużyny Hetmana z 9 bramkami na koncie jest Tomasz Matuszewski, drugim wyróżniającym się zawodnikiem pod względem ilości zdobytych trafień jest Igor Wójcik, który drogę do siatki rywali znajdował w trwającym sezonie 8 razy. Ostatnie miejsce na podium zajmuje Paweł Cegieła, który zdobył 3 gole.

Spotkanie w rundzie jesiennej pomiędzy drużynami zakończyło się okazałym zwycięstwem Złocisto-Krwistych 5:1. Dwa trafienia zaliczył Jakub Przybysławski, natomiast po jednej bramce dorzucili Adam Chojecki, Eryk Szymański oraz Miłosz Strzeboński. Dla przeciwnika honorowego gola strzelił Igor Górski. Panowie, liczymy na powtórkę w nadchodzącym starciu!

Pierwszy gwizdek na Stadionie przy ul. Wiśniowej 2 we Włoszczowie wybrzmi w niedzielę, 26 maja o godzinie 17:00. Powodzenia!