[Korona II] Kontynuować serię 7 zwycięstw z rzędu! [ZAPOWIEDŹ]

29 maj 2024 | 10:13

Drugi zespół Korony Kielce w rozgrywkach RSActive IV Ligi rozegra swoje spotkanie już w najbliższy czwartek na Stadionie przy ul. Szczepaniaka o godzinie 15:00. Podopieczni trenera Marka Mierzwy zmierzą się z Wisłą Sandomierz!

Żółto-Czerwoni w minioną niedzielę pokonali w delegacji Hetmana Włoszczowa 4:3. Bramki dla naszego zespołu zdobyli - dwukrotnie Dawid Kabat, a po jednym golu dorzucili Jan Klimek oraz Szymon Gałązka. Dla gospodarzy dublet ustrzelił Eduardo De Sá Jungles, natomiast trzecie trafienie było samobójcze.

Koroniarze po 30. kolejkach zdołali uzbierać 77 oczek i w ostatnich czterech seriach gier postarają się pobić wynik punktowy z sezonu 2021/2022, w którym to również Złocisto-Krwiści wywalczyli awans do rozgrywek III ligi - kielczanie wówczas uzbierali 86 oczek.

Wisła Sandomierz po fatalnej rundzie jesiennej, w której odniosła 17 porażek w 17 spotkaniach wraca do walki o utrzymanie w rozgrywkach RSActive IV ligi. Zespół prowadzony przez trenera Tomasza Dymanowskiego dotychczas zdobył 13 punktów. Ich bezpośrednim rywalem w walce o ligowy byt jest ekipa Hetmana Włoszczowa, która podobnie jak Wisła, zdobyła zaledwie 13 oczek. Drużyna z Sandomierza plasuje się na 17. miejscu w tabeli, a jej bilans pojedynków to - 3 zwycięstwa, 4 remisy i 23 porażki.

Nasi czwartkowi rywale w trzech ostatnich starciach zdobyli cztery punkty za sprawą zwycięstwa z Pogonią Staszów 3:1 oraz remisu z Granatem Skarżysko-Kamienna 1:1. Porażkę odnieśli w meczu przeciwko ekipie AKS-u 1947 Busko-Zdrój 2:4.

Najlepszymi strzelcami sandomierzan z 7 trafieniami są Michał Hołody oraz Łukasz Swat. Trzeci pod względem ilości zdobytych goli jest Wojciech Śmieszek, który strzelił 4 bramki.

Mecz w rundzie jesiennej pomiędzy drużynami zakończył się wysokim zwycięstwem Złocisto-Krwistych, którzy wygrali na terenie Wisły 17:0. Hattricki dla Koroniarzy zdobyli Mateusz Mianowany, Jakub Przybysławski oraz Paweł Rogula, dwie bramki dorzucił Jakub Hajdo, a po jednym golu strzelili Krzysztof Kiercz, Oskar Sewerzyński i Wojciech Kotulak.

Arbitrem głównym tego pojedynku będzie Artur Borkowski, któremu na liniach będą pomagać Dawid Pilarz oraz Adrian Łukasik.

Pierwszy gwizdek na Stadionie przy ul. Szczepaniaka wybrzmi w czwartek, 30 maja o godzinie 15:00. Powodzenia!