[Korona II] Ostatnie spotkanie w sezonie! Zagramy z Neptunem Końskie! [ZAPOWIEDŹ]

7 cze 2024 | 11:08

Drugi zespół Korony Kielce w rozgrywkach RSActive IV Ligi rozegra już w najbliższą niedzielę o godzinie 16:00 ostatnie spotkanie w tym sezonie. Podopieczni trenera Marka Mierzwy zmierzą się na wyjeździe z Neptunem Końskie

Żółto-Czerwoni w środowej, ostatniej w trwającym sezonie potyczce przed własną publicznością rozgromili Stal Kunów 13:0! Osiem bramek w meczu zanotował Hubert Szulc, hattricka dołożył Szymon Gałązka, a po jednym trafieniu zdobyli Mikołaj Jaskot oraz Nikodem Kuzera.


Na starcie ostatniej kolejki RSActive IV ligi kielczanie udadzą się do Końskich, gdzie zagrają z lokalnym Neptunem. Zespół trenera Arkadiusza Bliskiego zajmuje 9. miejsce w ligowej klasyfikacji z dorobkiem 52 punktów. W trzydziestu trzech spotkaniach zanotowali 16 zwycięstw, 5 remisów i 12 porażek. Ich bilans bramek wygląda następująco: 52 strzelone do 40 straconych.


Najlepszym strzelcem Neptuna jest dobrze znany kieleckiej publiczności Michał Smolarczyk, który drogę do siatki rywali odnajdywał 15 razy. Drugim pod tym względem jest Patryk Kwiecień, który strzelił 8 goli. Na trzecim miejscu ex aequo z dorobkiem 6 trafień są Damian Grudnik oraz Paweł Markowicz.


Nasz niedzielny przeciwnik w ostatnim ligowym meczu uległ w delegacji Pogoni Staszów 0:1. Gola, który zapewnił ekipie ze Staszowa trzy punkty zdobył Łukasz Sadłocha.


Mecz w rundzie jesiennej pomiędzy drużynami zakończył się domową wygraną Złocisto-Krwistych 2:0. Pełną pulę Koroniarzom dały trafienia Miłosza Strzebońskiego oraz Adama Chojeckiego.


Arbitrem głównym tego starcia będzie Tomasz Kondrak, któremu na liniach będą pomagać Patryk Matachowski oraz Grzegorz Olejarczyk.


Pierwszy gwizdek na Stadionie przy ul. Sportowej w Końskich wybrzmi w niedzielę, 9 czerwca o godzinie 16:00. Powodzenia!