[Korona II] Sparingowy wtorek w Busku-Zdroju

12 lut 2024 | 14:46

Przed drugą drużyną Złocisto-Krwistych intensywny tydzień przygotowań do wiosny. Kielczanie zagrają dwa spotkania sparingowe. Na pierwszy ogień, we wtorek, 13 lutego Koroniarze zmierzą się w Busku-Zdroju z czwartoligowym Rozwojem Katowice.

W obecnej kampanii Rozwój Katowice rywalizuje w I grupie IV ligi śląskiej. W rundzie jesiennej nasz najbliższy przeciwnik zgromadził na swoim koncie 19 punktów, które zapewniają mu 12. miejsce. W piętnastu seriach gier Zielono-Żółto-Czarni 6 razy schodzili z murawy wygrani, raz podzielili się punktami oraz 8 razy przegrali. Bilans bramkowy Rozwoju wynosi 24 gole strzelone i 26 straconych. Najlepiej w polu karnym katowickiej drużyny radzi sobie Patryk Gembicki, którego licznik zatrzymał się na 10 trafieniach.

Rozwój w przerwie zimowej rozegrał pięć meczów kontrolnych, w których dwukrotnie był górą, wygrywając z Polonią Łaziska Górne 4:0 oraz Odrą Wodzisław Śląski 3:2, raz zremisował z rezerwami Górnika Zabrze 4:4 i dwa razy musiał uznać wyższość rywala, przegrywając z Piastem II Gliwice 1:2 oraz Górnikiem II Zabrze 0:4.

Podopieczni trenera Marka Mierzwy jak dotąd stoczyli cztery sparingowe batalie. Rezultat Koroniarzy wynosi dwa zwycięstwa (7:1 z ŁKS-em Górnik Łagów i 4:0 z Ceramiką Opoczno), remis (z Moravią Morawica 1:1) oraz porażka (1:5 z Pogonią Grodzisk Mazowiecki).

Plan kolejnych pojedynków Złocisto-Krwistych:

17.02 - Pilica Białobrzegi

24.02 - AKS 1947 Busko-Zdrój

03.03 - mecz zaległej 17. kolejki RSActive IV Ligi: Korona II Kielce - Neptun Końskie

Pierwszy gwizdek rozbrzmi we wtorek, 13 lutego o godzinie 11:30 na boisku sztucznym w Busku-Zdroju.