KORONA KIELCE

[Korona II] Twierdza ma się bardzo dobrze, „kropka nad i” postawiona! AWANS JEST NASZ!

19 maj 2024 | 14:08

W spotkaniu 29. kolejki RSActive IV Ligi podopieczni trenera Marka Mierzwy pokonali na domowym obiekcie GKS Zio-Max Nowiny 1:0. Zwycięstwo w tym meczu zapewniło Koroniarzom promocję do wyższej klasy rozgrywkowej na pięć kolejek przed końcem rozgrywek. Tym samym Żółto-Czerwoni w sezonie 2024/2025 będą toczyć zmagania na poziomie 3. Ligi grupy IV.

Dwa pierwsze kwadranse rywalizacji to gra głównie w środkowej części boiska, bez klarownych sytuacji z obu stron.

W 42. minucie Żółto-Czerwoni stworzyli sobie najlepszą w pierwszej części szansę na objęcie prowadzenia. W sytuacji sam na sam z bramkarzem znalazł się Miłosz Strzeboński, ale posłał futbolówkę minimalnie obok bramki.

Po godzinie gry, dokładnie w 61. minucie Złocisto-Krwiści byli bardzo blisko trafienia. Ponownie strzał Miłosza Strzebońskiego, ale piłka przeleciała obok słupka bramki gości.

Co nie udało się wcześniej, wyszło w 63. minucie. Wtedy Koroniarze dopięli swego. W polu karnym znakomitą akcję przeprowadził Strzebo i z kilku metrów posłał strzał pod poprzeczkę, dając prowadzenie naszej drużynie.

W kolejnych akcjach kielczanie próbowali podwyższyć przewagę, ale żadna z akcji nie została sfinalizowana. Końcowo – zwycięstwo 1:0 i trzy punkty do tabeli, a to oznacza jedno – AWANS JEST NASZ!

Korona II: Niedbała – Błaszczyk (58' Leszczyński), R. Turek, Kiercz, Przybysławski, K. Turek, Konstantyn (46' Szymański), Chojecki (88' Ł. Jamróz), Strzeboński, Zawierucha (58' Kabat), Bąk (88' Kuzera).

GKS: Gugulski – Hińcza, Papka, Sienkiewicz, Kopyciński, Szmalec, Łazurko, Kaczmarski, Marek, Tomczyk (83’ Nowakowski), Niebudek

Gol: 63’ Strzeboński

Żółte kartki: 36’ R. Turek, 67’ K. Turek

Sędzia: Tomasz Żołądek

Do końca rozgrywek tej kampanii pozostało pięć kolejek. W najbliższej, 30. serii gier Koroniarze w wyjazdowej potyczce zmierzą się z Hetmanem Włoszczowa. Spotkanie to rozegrane zostanie w niedzielę, 26 maja o godzinie 17:00.