[Korona II] Twierdza przy Szczepaniaka wciąż niezdobyta!

21 kwi 2024 | 00:00

W spotkaniu 24. kolejki RSActive IV Ligi podopieczni trenera Marka Mierzwy pokonali GKS Rudki 1:0. Bramkę na wagę zwycięstwa zdobył Miłosz Strzeboński.

Koroniarze już w 1. minucie spotkania oddali celny strzał za sprawą Adama Chojeckiego. Przez pierwszy kwadrans Koroniarze kontrolowali wydarzenia na boisku i podejmowali próby tworzenia dogodnych sytuacji do objęcia prowadzenia.

W 16. minucie doszło do bardzo groźnej sytuacji z udziałem Adama Zawieruchy, w której to minął 2 rywali i oddał silne, płaskie uderzenie w światło bramki. Lepszy jednak okazał się golkiper gości - Szymon Pietras.

Drużyna przyjezdnych dopiero w 36. minucie odpowiedziała na ataki ze strony Koroniarzy i po stałym fragmencie umieściła piłkę w naszej bramce. Na nasze szczęście jeden z graczy gości znajdował się na pozycji spalonej.

Chwilę po starcie drugiej części rywalizacji Żółto-Czerwoni, a dokładniej środkowy obrońca Jan Klimek umieścił futbolówkę w siatce przeciwnika. Niestety podobnie, jak my w pierwszej części spotkania rywale mieli ogrom szczęścia, ponieważ nasz zawodnik znajdował się na pozycji spalonej.

W 54. minucie spod własnej bramki kapitalnie wyszliśmy z kontratakiem lewą częścią boiska, gdzie to Jakub Konstantyn dograł do niekrytego Miłosza Strzebońskiego, który pewnym strzałem sfinalizował całą akcję! Dzięki tej akcji Złocisto-Krwiści po końcowym gwizdku mogli świętować 12 zwycięstwo przy ul. Szczepaniaka!

Przez dalszą część meczu mieliśmy dogodne sytuację, aby podwyższyć prowadzenie, natomiast nie udało się postawić kropki nad przysłowiowym “i”. Sytuacja na boisku nie uległa zmianie, tym samym pokonaliśmy GKS Rudki w 24. kolejce RSActive IV ligi!

RSActive IV Liga: Korona II Kielce – GKS Rudki 1:0 (0:0)
Korona II: Mamla - Przybysławski (73’ Błaszczyk), Kiercz, Klimek, R. Turek - Strzeboński, Chojecki (46’ Gałązka), K.Turek - Konstantyn, Zawierucha (67’ Szymański)(89’ Kabat), Ł.Jamróz (46’ Szulc)

Rudki: Pietras — Sala, Skrzypek, Stefański, Szymański (74’ Turgunboev), Jedlikowski, Małaczek (79’ Baka), Łyczak, Stachura (57’ Wiecha), Anduła, Matysek (60 Halik).

Gol: 54’ Strzeboński

Żółte kartki:  Ł.Jamróz, M.Strzeboński, K.Turek, J.Przybysławski S.Gałązka - F.Anduła, T.Stefański, K.Halik, M.Matysek

Sędzia: Krzysztof Wiśniewski