[Korona II] Utrzymać punktową przewagę!

10 kwi 2024 | 16:01

Drugi zespół Korony Kielce w rozgrywkach RSActive IV Ligi rozegra spotkanie w najbliższą sobotę o godzinie 16:00 na Stadionie przy ul. Włoszczowskiej. Podopieczni trenera Marka Mierzwy zmierzą się z Wierną Małogoszcz.

Żółto-Czerwoni w miniony weekend pokonali na własnym obiekcie Spartakusa Daleszyce 5:0. Bramki w spotkaniu zdobyli - dwukrotnie Adrián Dalmau oraz po jednym trafieniu dołożyli Petteri Forsell, Oliver Grzelak i Jan Klimek.

Wierna Małogoszcz w 22 seriach gier zdobyła łącznie 35 punktów. Na taki rezultat przełożyło się 10 zwycięstw, 5 remisów oraz 7 porażek. 

Zespół prowadzony przez trenera Mariusza Lnianego w ostatniej ligowej potyczce uległ w delegacji Pogoni Staszów 0:3. Jeszcze wcześniej przed tym spotkaniem Wierna Małogoszcz zremisowała m.in. z Granatem Skarżysko-Kamienna 0:0 oraz AKS-em 1947 Busko-Zdrój 2:2.

Najbardziej bramkostrzelnym zawodnikiem zespołu z Małogoszcza jest Mateusz Rejowski, który walczy o miano króla strzelców rozgrywek RSActive IV Ligi. 26-latek na swoim koncie ma już 18 trafień, z czego dwa z rzutów karnych. Zawodnik Wiernej aktualnie plasuje się na pierwszej pozycji ex aequo z Jakubem Rybusem (Moravia Morawica) w klasyfikacji strzelców.

Pojedynek obu zespołów w rundzie jesiennej zakończył się wygraną kielczan 3:0. Na Stadionie przy ul. Szczepaniaka do siatki gości trafili wówczas - Krzysztof Kiercz (2 bramki) oraz Paweł Rogula. Liczymy na podobny rezultat w sobotnim starciu! 

Arbitrem głównym tego pojedynku będzie Damian Gawęcki, któremu na liniach będą pomagać Jakub Binek oraz Łukasz Jas.

Pierwszy gwizdek na Stadionie przy ul. Włoszczowskiej wybrzmi w sobotę, 13 kwietnia o godzinie 16:00. Powodzenia, Żółto-Czerwoni!