[Korona II] W środę o półfinał Chemar Rurociągi Pucharu Polski z Łysicą Bodzentyn!

16 kwi 2024 | 13:47

Już w najbliższą środę wracają emocje w rozgrywkach pucharowych! Podopieczni trenera Marka Mierzwy powalczą o awans do półfinału Chemar Rurociągi Pucharu Polski na wyjeździe, mierząc się z Łysicą Bodzentyn.

Nasz najbliższy przeciwnik dotarł do ćwierćfinału, pokonując kolejno Góral Górno 6:0 oraz Orlęta Kielce 1:0. Natomiast Żółto-Czerwoni wygrali z Nidą Pińczów 4:0 i Hetmanem Włoszczowa 3:0.

W rozgrywkach ligowych Łysica zanotowała dwanaście zwycięstw, cztery razy podzieliła się punktami i siedem razy schodziła z boiska przegrana. Łącznie, w dwudziestu trzech seriach gier ekipa prowadzona przez trenera Jacka Pawlika zainkasowała 40 punktów i plasuje się na 6. miejscu.

W ostatniej potyczce o stawkę Łysica odniosła okazałe zwycięstwo przed własną publicznością, pokonując Stal Kunów aż 9:0. Natomiast Koroniarze zremisowali w delegacji z Wierną Małogoszcz 1:1.

W ligowych starciach pomiędzy drugą drużyną Korony a Łysicą Bodzentyn jest remis 1:1. Jesienią w Kielcach triumfowali Żółto-Czerwoni 6:1 po dublecie Michała Pokory oraz trafieniach Szymona Gałązki, Miłosza Strzebońskiego, Adama Chojeckiego i Pawła Roguli. Wiosenny bój w Bodzentynie zakończył się zwycięstwem miejscowych 3:1. Gole dla Łysicy zdobyli Kamil Uciński, Szymon Czerwiak oraz Damian Chrzanowski, a autorem honorowego trafienia dla kieleckiego zespołu był Jan Klimek.

Rozjemcą tego pojedynku będzie Tomasz Kondrak, a na liniach będą mu pomagać Jacek Szafarczyk oraz Tomasz Żołądek.

Pierwszy gwizdek na Stadionie przy ulicy Wolności 4 w Bodzentynie rozbrzmi w środę, 17 kwietnia o godzinie 16:45. Po awans, Złocisto-Krwiści!