[Korona II] Wracamy do rywalizacji pucharowej! W środę zagramy o awans z Hetmanem!

2 kwi 2024 | 16:05

Przed Żółto-Czerwonymi pucharowe emocje! Już w najbliższą środę kielczanie zagrają o awans do ćwierćfinału Chemar Rurociągi Pucharu Polski z Hetmanem Włoszczowa.

Hetman Włoszczowa tak samo, jak Złocisto-Krwiści rozpoczął zmagania pucharowe od czwartej rundy. Do rozstrzygnięcia starcia Pomarańczowo-Bordowych z Neptunem Końskie potrzebna była seria jedenastek, dlatego że po regulaminowym czasie gry na tablicy wyników widniał remis 1:1. W rzutach karnych włoszczowska ekipa triumfowała 4:2. Natomiast podopieczni trenera Marka Mierzwy awansowali do kolejnego etapu rozgrywek, pewnie wygrywając z Nidą Pińczów 4:0. Dublet w tym starciu zanotował Hubert Szulc, a po golu dołożyli Kacper Kucharczyk oraz Piotr Wójcik. 

W ligowych potyczkach Hetman zgarnął 11 punktów, które zapewniają mu 16. miejsce. W dwudziestu jeden seriach gier nasz najbliższy przeciwnik zanotował trzy zwycięstwa, dwa razy podzielił się punktami, a szesnaście razy musiał uznać wyższość rywali.

Poprzednio oba zespoły mierzyły się ze sobą 21 października 2023 roku w meczu 13. kolejki RSActive IV Ligi. Wówczas na Stadionie przy ulicy Szczepaniaka triumfowali Koroniarze, który wygrali 5:1. Dwie bramki dla gospodarzy strzelił Jakub Przybysławski, a po golu dołożyli Adam Chojecki, Eryk Szymański oraz Miłosz Strzeboński. Dla Hetmana honorowe trafienie zdobył Igor Górski.

W miniony weekend Żółto-Czerwoni pokonali na wyjeździe Moravię Morawica 4:0, natomiast nasz pucharowy rywal uległ Orlętom Kielce 2:6.

Pierwszy gwizdek rozbrzmi w środę, 3 kwietnia o godzinie 16:15 na Stadionie OSIR we Włoszczowie. Po awans, Koroniarze!