Adam Hańćko dołączył do pierwszej drużyny Korony na zgrupowaniu w tureckiej Larze

20 sty 2024 | 08:30

14-letni podopieczny INDUSTRII Akademii Korona, Adam Hańćko został włączony do kadry pierwszej drużyny Złocisto-Krwistych na drugi tydzień obozu przygotowawczego w Turcji. Młody Koroniarz przebywał wcześniej na zgrupowaniu Talent PRO, przeznaczonym dla najzdolniejszych zawodników w danym roczniku.

W świecie futbolu każdy krok może okazać się decydujący dla młodego zawodnika. Z pewnością zdaje sobie o tym sprawę sztab szkoleniowy Żółto-Czerwonych, który pokłada ogromne nadzieje w kieleckiej młodzieży i nie boi się podejmować odważnych decyzji. W związku z tym zdecydowano dowołać na drugą część zgrupowania w Turcji, urodzonego w 2009 roku Adama Hańćki. Dla młodego i perspektywicznego pomocnika to wielkie wyróżnienie, które pozwoli zdobyć mu kolejne cenne doświadczenie w kontekście profesjonalnej kariery piłkarskiej.

W obecnej kampanii Adam Hańćko zanotował dziesięć spotkań w Centralnej Lidze Juniorów U-15, w których pięć razy wpisał się na listę strzelców. Adam dostał również szansę na spróbowanie swoich sił w starciach ze starszymi rocznikami. Koroniarz ma za sobą mecz w Świętokrzyskiej Lidze Juniorów Młodszych oraz dwa występy na poziomie Centralnej Ligi Juniorów U-17.

Pod koniec sierpnia tego roku Adam Hańćko zadebiutował w Reprezentacji Polski podczas towarzyskiego dwumeczu z Irlandią Północną. Następnie wziął udział w Turnieju Development UEFA, gdzie rywalizował z Walijczykami i Hiszpanami. Dla młodego Koroniarza było to niesamowite przeżycie - Wystąpienie w barwach narodowych było jednym z moich sportowych celów. Jestem szczęśliwy, że udało mi się zagrać w koszulce z orzełkiem na piersi!

Młody Koroniarz przebywa w Turcji od 13 stycznia. To właśnie wtedy rozpoczęły się tygodniowe konsultacje w ramach projektu Talent PRO, w których uczestniczyli najzdolniejsi zawodnicy w swoich kategoriach wiekowych, a zajęcia dla nich prowadzili trenerzy młodzieżowych Reprezentacji Polski. W sobotę kadrowicze wracają do Polski, a Adama czeka kolejne wyzwanie - pierwszy obóz z seniorami!

Adaś, ciężka praca popłaca! Gratulujemy i trzymamy za Ciebie mocno kciuki! Dajesz, chłopaku!