Akademie Klasy Ekstra ponownie w Kielcach!

9 kwi 2024 | 13:49

INDUSTRIA Akademia Korona zaprasza zainteresowane drużyny na turniej organizowany przez Fundację Ekstraklasy "Akademie Klasy Ekstra", który odbędzie się we wtorek, 7 maja 2024 roku w godzinach 9.30-15.00 na Stadionie MSOS przy ulicy Prostej 57 w Kielcach! W zmaganiach będą mogli wziąć udział chłopcy i dziewczynki z roczników 2013 oraz 2014 i młodsi.

Akademie Klasy Ekstra to projekt organizowany przez Fundację Ekstraklasy we współudziale Ministerstwa Sportu i Turystyki mający na celu promocję piłki nożnej i sportu wśród najmłodszych. Tegoroczne wydarzenie będzie już dziewiątą edycją tej wspaniałej inicjatywy.

W ramach Akademii Klasy Ekstra zostaną rozegrane dwa turnieje.

Pierwszy, w kategorii U-11 (rocznik 2013 i młodsi) został zaplanowany jako współzawodnictwo ośmiu drużyn chłopięcych oraz ośmiu ekip dziewczęcych. Zawodnicy będą rywalizować w zespołach 7-osobowych (6+1) na boisku o wymiarach 60x40, bramki 5x2.

Drugie z zawodów zostaną rozegrane systemem FUNINO i będą przeznaczone dla ośmiu zespołów chłopięcych oraz ośmiu zespołów dziewczęcych z roczników 2014-2015. Zawodnicy będą rywalizować na boiskach o wymiarach 25x30, a na liniach końcowych zostaną ustawione dwie bramki 2x1 w odległości 14 metrów od siebie. Drużyny będą składać się z 4 zawodników, z czego na boisku będzie przebywać 3.

Na zawodników poza emocjami piłkarskimi będzie czekać również szereg innych atrakcji, takich jak piłkarski dart, mistrz dryblingu, bramka radarowa czy stół do teqballa, a całe wydarzenie poprowadzi słynny DJ Ucho, czyli Piotr Ślęzak. Podczas sportowego święta, jakim będzie to wyjątkowe wydarzenie pojawią się także gracze pierwszego zespołu Korony Kielce, którzy będą obserwować poczynania uczestników turnieju piłkarskiego.

Każda z drużyn otrzyma pamiątkowy Puchar, a zawodnicy okolicznościowe medale.

ZGŁOSZENIA:

Mailowo na adres: jacek.kubicki@korona-kielce.pl, wpisując:
- nazwę klubu;
- kategorię, w jakiej klub będzie brał udział;
- numer kontaktowy trenera.

Telefonicznie pod numerem: 503 168 072.

Na zgłoszenia czekamy do 22.04.2024 roku. Ilość miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń. 

Zapraszamy!

Fot. Michał Stańczyk