KORONA KIELCE

Arcyważna wygrana Korony z Ruchem

18 maj 2024 | 16:45

W meczu 33. kolejki PKO BP Ekstraklasy Korona Kielce pokonała na Suzuki Arenie Ruch Chorzów 2:0 (1:0). Trafienia w tym meczu zanotowali Robert Dadlok (samobójcza) i Evgeniy Shikavka.

Od początku spotkania Żółto-Czerwoni starali się narzucić Ruchowi warunki gry. Koroniarze szukali swoich szans w atakach oskrzydlających oraz stałych fragmentach gry. 

W 29. minucie przed świetną okazją do otwarcia wyniku meczu stanął Martin Remacle, który wykorzystując zamieszanie w polu karnym gości wyszedł sam na sam z bramkarzem, jednak golkiper Niebieskich okazał się lepszy w tym pojedynku.

Korona w 39. minucie znów za sprawą belgijskiego pomocnika mogła otworzyć wynik meczu, ale jego strzał okazał się minimalnie nie celny.

Czego nie udało się osiągnąć wcześniej stało się faktem w 42. minucie, gdy Adrian Dalamu po stałym fragmencie gry otrzymał piłkę w polu karnym gości i pokonał interweniującego Dantego Stipicę dając kielczanom prowadzenie.
Futbolówka została dotknięta jeszcze przez Roberta Dadoka i trafienie zostało finalnie zakwalifikowane jako gol samobójczy.

W końcówce pierwszej połowy podwyższyć mógł jeszcze Jacek Podgórski, ale powstrzymał go golkiper gości. Obie drużyny schodziły do sztani na przerwę przy stanie 1:0.

Koroniarze wyszli na drugą połowę zmotywowani i za wszelką cenę dążyli do tego, aby umocnić swoje prowadzenie.

Arbiter główny w 61. minucie najpierw pokazał kapitanowi Złocisto-Krwistych Bartkowi Kwietniowi drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę, jednak po konsultacji z sędzią technicznym, który widzał lepiej całą sytuację cofnął swoją decyzję i oba zespoły kontynuowały rywalizację w pełnym składzie.

W 75. minucie wynik na 2:0 podwyższył Evgeniy Shikavka, a jego trafienie poprzedziła świetna akcja prawą stroną Jacka Podgórskiego.

Do końca spotkania rezultat nie uległ już zmianie i niezykle ważne zwycięstwo Korony Kielce na Suzuki Arenie z Ruchem Chorzów stało się faktem.


Korona Kielce - Ruch Chorzów (1:0) 2:0


Korona: Dziekoński – Trojak, Kwiecień (Zator 67'), Pięczka - Podgórski, Trejo (Fornalczyk 73'), Hofmeister, Krogstad, Remacle (Takać 85'), Błanik (Łukowski 67') - Dalmau (Shikavka 67')

Ruch: Stipica - Wójtowicz, Josema, Feliks (Wilak 46'), Szymański, Starzyński (Foszmańczyk 85'), Barański, Stępiński (Długosz 71'), Vlkanova (Kozak 58'), Szczepan (Novothny 46'), Dadok

Gole: Dadok (sam.) 42', Shikavka 75'

Żółte kartki: Vlkanova, Szczepan, Remacle, Kwiecień,