Przegrana z Lechem w zimowej aurze

2 gru 2023 | 21:55

W meczu 17. kolejki PKO BP Ekstraklasy Lech Poznań pokonał Koronę Kielce na Suzuki Arenie 1:0 (0:0). Jedyną bramkę w meczu strzelił Kristoffer Velde.

Pierwszy kwadrans meczu przyniósł okazje po każdej ze stron. Gospodarze najbliżej objęcia prowadzenia byli po strzele Yoava Hifmeistera, natomiast u gości nieznacznie pomylił się w polu karnym kielczan Ali Golizadeh, a zaraz po nim Mikael Ishak.

Gra stawała się z minuty na minutę coraz trudniejsza przez intensywne opady śniegu, które powróciły nad Suzuki Arenę tuż przed rozpoczęciem spotkania.

Warunki pogodowe najbardziej odczuł Adriel Ba Loua, który w jednej z akcji pośliznął sie i upadając na murawę doznał kontuzji lewej ręki, po której musiał opuścić plac gry.

Pomimo dużego zaangażowania po każdej ze stron wynik do końca pierwszej połowy nie uległ zmianie i piłkarze obu ekip schodzili do szatni na przerwę przy stanie 0:0.

Chwilę po zmianie stron swoją okazję mieli goście, ale Xavier Dziekoński z dużym poświęceniem uchronił przed stratą gola Koroniarzy. W odpowiedzi na tę akcję formę golkipera Kolejorza sprawdził najpierw Marcus Godinho, a po chwili Dawid Błanik, jednak obie te próby nie zakończyły się zdobyciem bramki przez kielczan.

W okolicach 60. minuty arbiter zarządził, krótką przerwę techniczną, aby można było odśnieżyć linie boczne oraz pola karnego, które zasypał coraz gęściej padający śnieg.

Koroniarze pomimo fatalnej aury starali się zaskoczyć przeciwnika i nie dawali za wygraną. Stwarzali zagrożenie pod bramką poznaniaków szczególnie po stałych fragmentach gry, ale obecność dużej ilości białego puch na murawie skutecznie utrudniała im poruszanie i posyłanie piłki w sposób jaki by sobie tego życzyli.

W 86. minucie Kristoffer Velde doszedł do dośrodkowania po wyprowadzonym kontrataku swojego zespołu i pokonał Dziekońskiego strzałem w kierunku dalszego słupka dając Lechowi prowadzenie w tym meczu.

Korona Kielce – Lech Poznań 0:1 (0:0)

Korona: Dziekoński – Zator, Malarczyk, Trojak, Godinho – Błanik (Konstantyn 73'), Hofmeister, Takać (Podgórski 56'), Remacle (Ronaldo 73'), Nono – Shikavka (Dalmau 79')

Lech: Mrozek - Pereira, Douglas, Karlstrom, Sousa (Marchwiński 59'), Gholizadeh (Hotić 75'), Ishak (Sobiech 75'), Milić, Murawski (Kvekveskiri 59'), Blazić, Ba Loua (Velde 27')

Gole: Velde 86'

Żółte kartki: Nono 89' - Douglas 14', Golizadeh 38', Hotić 84'

Sędzia: Bartosz Frankowski