Czas na "Świętą Wojnę". Zainkasować niezwykle cenne zwycięstwo! [ZAPOWIEDŹ]

17 kwi 2024 | 23:11

Najbliższy mecz będzie drugim domowym w kwietniu spotkaniem na Suzuki Arenie! W 29. kolejce rozgrywek PKO BP Ekstraklasy podejmiemy zespół - Radomiaka Radom. Pierwszy gwizdek przy ul. Ściegiennego wybrzmi w piątek, 19 kwietnia o godzinie 18:00.

Koroniarze po ostatniej porażce przeciwko Warcie Poznań z pewnością będą chcieli szybko wrócić do punktowania w ligowych meczach. Pierwsza okazja pojawi się już w najbliższy piątek przeciwko Radomiakowi Radom, z którym zmierzymy się we własnym domu, czyli na Suzuki Arenie! Podopieczni trenera Kamila Kuzery po 28. kolejkach na swoje konto uzbierali 27 punktów. Było to możliwe za sprawą 5 zwycięstw, 12 remisów i 11 porażek.
- Nie widzę innej opcji, jak wyjść na mecz z Radomiakiem i pokazać to, że bardziej chcemy. Musimy pokazać, że bardziej zależy nam na zwycięstwie i na to liczę! - powiedział na przedmeczowej Bartosz Kwiecień.

Radomiak Radom na czele z trenerem Maciejem Kędziorkiem plasują się 10. miejscu z dorobkiem 35 punktów. Ich bilans spotkań to 9 zwycięstw, 8 remisów i 11 porażek. W ostatnim ligowym starciu Warchoły w delegacji ulegli ŁKS-owi Łódź 2:3. Bramki dla Radomiaka zdobywali - Guilherme Zimovski oraz Jardel.
- Mamy wsparcie, które jest bardzo ważne. Musimy uwierzyć w to, że możemy, że potrafimy i chcemy to pokazać już w spotkaniu z Radomiakiem - powiedział na konferencji przedmeczowej trener Kamil Kuzera.

Najlepszymi strzelcami ekipy Zielonych są kolejno - Edi Semedo, który zaliczył cztery trafienia, następnie ex aequo z 24-letnim napastnikiem znajduje się Leonardo Rocha. Podium zamyka brat wyżej wymienionego Ediego - Lisandro Semedo z trzema golami.

Dotychczas Złocisto-Krwiści mierzyli się 5 razy z drużyną Zielonych, notując przy tym dwa zwycięstwa, jeden remis i dwie porażki. Bilans bramkowy pomiędzy drużynami to 5-6 na korzyść naszego najbliższego rywala.

W pia†kowym starciu do dyspozycji trenera Złocisto-Krwistych ponownie będą - Bartosz Kwiecień, Yoav Hofmeister oraz Jacek Podgórski, który pauzowali w pojedynku z Wartą Poznań za kary indywidualne.

Zagrożeni pauzą w następnym spotkaniu przez żółte kartki:
- Dawid Błanik (3)
- Dalibor Takáč (3)

Przedmeczowe ciekawostki:
- od 18 września 2022 roku Złocisto-Krwiści nie przegrali domowego meczu, w którym zdobyli bramkę,
- Koroniarze nie przegrali z Radomiakiem w Ekstraklasie, zdobywając 7 punktów w trzech meczach i w każdym z nich strzelali bramki,
- nasi rywale w poprzednich dwóch meczach oddali łącznie dwa celne strzały,
- Radomiak zanotował aż 6 czerwonych kartek w ostatnich 9 meczach, przy czym kielczanie w przeciągu ostatnich 35 meczów ukarani byli jedną czerwoną kartką,
- oba zespoły mają po 17 meczów bez porażki w tym sezonie.

Bilans ostatnich pięciu meczów pomiędzy Żółto-Czerwonymi a Radomiakiem:
(22.10.2023) Radomiak - Korona (1:1)
(11.03.2023) Korona - Radomiak  (2:1)
(27.08.2022) Radomiak - Korona (0:2)
(13.06.2021) Radomiak - Korona (2:0)
(13.12.2020) Korona - Radomiak (0:2)

Początek spotkania Korona Kielce - Radomiak Radom w piątek, 19 kwietnia o godzinie 18:00. Transmisja na kanałach Canal+ Sport, Canal+ Sport 3 oraz Canal+ Online. Przypominamy, że nasi Kibice mogą korzystać ze specjalnej oferty, przygotowanej przez Canal+ - kliknij TUTAJ, by ją sprawdzić.